Do czego służy pompa cyrkulacyjna?

Budujesz dom i zastanawiasz się czy warto zainwestować w zakup pompy cyrkulacyjnej, a może po prostu chcesz się dowiedzieć czym tak naprawdę jest to urządzenia i kiedy się je stosuje? Jeśli tak – zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym chcemy przybliżyć urządzeniem, jakim jest właśnie pompa cyrkulacyjna. Zapraszamy!

armatura wodna

Pompa obiegowa a cyrkulacyjna?

Wiele osób wciąż mylnie używa nazw pompa cyrkulacyjna i obiegowa. Jest to błąd. Urządzenia te bowiem mają całkiem inne zastosowanie. Pompy obiegowe stosowane są w przypadku systemów chłodniczych oraz grzewczych, natomiast pompy cyrkulacyjne przeznaczone są do cyrkulacji wody ciepłej użytkowej. W przypadku niestosowania danej pompy niezgodnie z jej przeznaczeniem, będzie ona przede wszystkim mało wydajna.

Zadaniem pomp cyrkulacyjnych https://proterm.sklep.pl/pompy-cyrkulacyjne,cp594,pl.html

 jest zapewnienie ciągłego obiegu wody użytkowej oraz zwiększenie prędkości przepływu w obiegu. Wiele osób zastanawia się czy urządzenie to jest niezbędne i czy, aby na pewno zakup go jest opłacalny i konieczny. Fachowcy podkreślają, że tak! Posiadanie pompy cyrkulacyjnej związane jest nie tylko z komfortem użytkowania instalacji wodnej, ale przekłada się to na wiele innych aspektów. Dzięki cyrkulacji wody w rurach nie pojawiają się zastoiny.

W zastoinach mogą zacząć gromadzić się i namnażać bakterie, które nie są obojętne dla zdrowia człowieka, mogą także zmienić właściwości wody, jej zapach czy smak. Dzięki pompom cyrkulacyjnym po uruchomieniu baterii, można cieszyć się ciepłą wodą, praktycznie od razu. Taki stan rzeczy przekłada się na wyższe oszczędności. W innym przypadku duża ilość wody trafiłaby do odpływu, zanim pojawiłaby się woda o pożądanej przez użytkownika temperaturze.

Wiele nowoczesnych kotłów, a także i innych urządzeń grzewczych posiada w specjalny układ do sterowania pompami cyrkulacyjnymi. Brak takiego układu sterujące także nie jest żadnym problem. Wystarczy bowiem wybrać urządzenie, które posiada wyłącznik czasowy lub zegar sterujący.

Gdzie kupić dobrej jakości pompy cyrkulacyjne?

Wybór pomp cyrkulacyjnych na rynku jest bardzo duży. Nie zawsze wiadomo na co się zdecydować oraz która pompa jest dobra, a która gorszej jakości. Laikowi ciężko jest samodzielnie porównać dane urządzenia. Wybierając pompy cyrkulacyjne z całą pewnością, korzystniej jest postawić na sklepy branżowe, w których znajdują się produkty markowe, dobrej jakości.

W miejscach takich liczyć można także na fachowe doradztwo, które w przypadku wyboru pompy cyrkulacyjnej jest bardzo ważne. Jednym z lepszych miejsc jest hurtownia hydrauliczna proterm.sklep.pl. Pod adresem tym znajdują się dobrej jakości pompy cyrkulacyjne, które dostępne są w przystępnych cenach. W sklepie tym znajdują się zarówno pompy cyrkulacyjne, jak i obiegowe.