Meblościanka na zabawki w pokoju dziecięcym

Twoje dziecko ma mnóstwo zabawek? Zapewniam Cię, że nie jest w tym odosobnione. Maluchy kochają zabawki. A dorośli robią wszystko, by zapewnić im ich jak najwięcej. W zakupie maskotek, lalek, samochodzików czy gier bierze udział cała rodzina. Z czasem liczba zabawek w pokoju dziecka staje się wręcz zatrważająca.

Zastanawiasz się, jak okiełznać rosnący bałagan w pokoju dziecięcym? Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj zabawek. No chyba, że chcesz narazić się na gniew własnej pociechy. Brakuje Ci pomysłu na uporządkowanie tych wszystkich rzeczy? Postaw na meble, dzięki którym łatwiej zachować ład. Co powiesz na meblościankę?

Meblościanka – powrót w wielkim stylu

Powrót meblościanek wywołał sporo zamieszania. Od razu stały się one hitem na rynku mebli. Zapewne przyczyniła się do tego duża różnorodność oferowanych pozycji. Różne kolory wykończenia, szeroki wybór wariantów, jeśli chodzi o układ szafek i szuflad – to wszystko miało wpływ na popularność meblościanek.

Jedni meblościankę ustawiali w salonie, inni w jadalni, a nawet w sypialni. Coraz częściej meblościanka pojawia się także w pokojach młodzieżowych i dziecięcych. W tych ostatnich okazuje się nieocenionym narzędziem do porządkowania tego, co dzieci mają najwięcej, a więc zabawek. Jaką meblościankę do pokoju dziecka wybrać?

Wybieramy meblościankę do pokoju dziecka

Wybierając meblościankę do pokoju dziecka, mamy na uwadze przede wszystkim potrzebę zapanowania nad chaosem, jaki tworzą wszechobecne zabawki. Nie zapominajmy jednak, że meblościanka może jednocześnie stanowić niebagatelną ozdobę pomieszczenia. Nie bójmy się eksperymentować z kolorami. Dzieci nie lubią nudy w swoich pokojach.

Jeśli chodzi o układ szuflad oraz szafek, to wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W pokojach dziecięcych dobrze sprawdzi się także meblościanka z otwartymi przestrzeniami. Pozwoli ona na przechowywanie zabawek o większych gabarytach. Mniejsze przedmioty można schować w szufladach lub pudełkach.