Kątowniki aluminiowe to najczęściej spotykane i wytwarzane elementy hutnicze. Mają one szerokie zastosowanie w wielu konstrukcjach, między innymi w produkcji drzwi, balkonów, ogrodzeń czyreklamach. Spotkamy je więc powszechnie w różnych miejscach, również w transporcie czy przemyśle. Są one nieocenione ze względu na zapewnienie odpowiedniej ochrony krawędzi przed ich uszkodzeniem oraz zniszczeniem, oraz wzmocnienie konstrukcji. Co warto o nich wiedzieć?
Kątowniki aluminiowe- charakterystyka
Kątowniki to wyroby o przekroju w kształcie litery L. Charakteryzuje je odpowiednia trwałość i wytrzymałość, dzięki czemu są one niezwykle funkcjonalne i bezpieczne, także podczas narażenia na różne warunki atmosferyczne. Są to jedne z najczęściej spotykanych kształtowników, sprawdzają się bowiem w wielu sektorach i branżach, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa. Kątowniki aluminiowe spotkamy nie tylko w przemysłowym zastosowaniu, odnajdą się one doskonale także w elementach wyposażenia, czy urządzeniach. Profile te można łączyć w zasadzie w dowolny sposób, ze względu na ich budowę zapewniają proste mocowanie. Stąd też wynika duże zainteresowanie tymi elementami. Dzięki nim pozyskane konstrukcje są o wiele bardziej funkcjonalne niż w wersjach standardowych, bez ich użycia. Wykonane z aluminium są niezwykle lekkie oraz trwałe.
Aluminium- dlaczego ten materiał?
Aluminium wykorzystywany jest w produkcji wielu elementów konstrukcyjnych. Nic w tym dziwnego, jest to bowiem materiał bardzo lekki oraz odporny na wszelkie zniszczenia czy uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo można go odpowiednio wzmocnić, stosując dodatki innych materiałów. Profile aluminiowe ze względu na swoje cechy są niezwykle proste w formowaniu i obróbce, umożliwiając zarazem ich proste docinanie i cięcie dzięki wykorzystanym maszynom i technikom spawalniczym. Doskonale sprawdza się więc w produkcji kształtowników o różnych wymiarach.
Kształtowniki aluminiowe- rodzaje
Kształtowniki nazywane powszechnie profilami, są elementami konstrukcyjnymi o jednolitym przekroju i określonej długości. Są to wyroby hutnicze, które ogólnie wykonane mogą być z różnych materiałów, najczęściej z aluminium, stali, ale także tworzyw sztucznych PC. Dzielą się między innymi ze względu na kształty, które w przekroju przypominają odpowiednie litery, takie jak C (ceowniki), T (teowniki) czy Z (zetowniki), skąd też wynikają ich nazwy.
Kształtowniki aluminiowe to elementy łączne o szerokim zastosowaniu. Charakteryzują się między innymi odmienną budową czy wymiarami. Są w pełni uniwersalne, bardzo trwałe i funkcjonalne. Malowane proszkowo na dowolny kolor umożliwiają właściwe dopasowanie kolorystyczne do danej konstrukcji. Oprócz tego mogą być one produkowane, także na indywidualne zamówienie. Kształtowniki można doskonale dopasować do dowolnych konstrukcji budynków, niezależnie od ich wielkości czy parametrów. Wyróżnić tutaj możemy kształtowniki takie jak:
- płaskowniki,
- kątowniki,
- teowniki,
- zetowniki
- ceowniki,
- rury kwadratowe,
- rury prostokątne i okrągłe.
Możliwe jest również wykonanie zdecydowanie bardziej skomplikowanych kształtów, co wiąże się jednoznacznie z koniecznością wykonania ich na indywidualne zlecenie. Tego typu usługi zapewni sprawdzony dystrybutor aluminium.
Płaskowniki aluminiowe- do czego służą?
Płaskowniki aluminiowe to elementy o prostokątnym kształcie i przekroju. Są stosowane podczas tworzenia różnego rodzaju konstrukcji wykorzystywanych powszechnie w przemyśle oraz budownictwie. Są one niezbędne do tworzenia różnych konstrukcji, między innymi bram, furtek, ogrodzeń, słupów, barierek i wielu innych.
Dystrybucja aluminium– gdzie szukać najlepszej oferty?
Szukając sprawdzonych i trwałych kształtowników, warto wziąć pod uwagę tylko sprawdzone oferty, takie jak https://mtl.com.pl/produkty/katowniki-ksztltowniki-plaskowniki/. Wybierając doświadczonego dystrybutora, masz pewność jakości i korzystnej oferty. Kształtowniki cechuje uniwersalne zastosowanie w wielu sektorach i branżach. Wykonane z aluminium są niezwykle lekkie i trwałe.