Coraz więcej nowoczesnych budynków posiada balustrady na schodach lub antresolach, które wykonane są w całości ze szkła. Czy to rozwiązanie jest praktyczne? Czy to tylko ślepe podążanie za modą? Balustrady ze szkła łączą ze sobą nowoczesność, prostotę i wygodę. Wbrew pozorom poręcze wykonane ze szkła są rozwiązaniem bardzo dobrym wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Faktem, który może zadziwiać, jest to, że są bardzo odporne na warunki atmosferyczne.
Precyzja wykonania balustrad całoszklanych
W balustradach stosowane jest szkło hartowane, pokryte dodatkowo laminatem, dzięki czemu jest bardzo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jeśli chcesz połączyć funkcję praktyczną ze stylem, zdecydowanie wybierz balustrady całoszklane Kraków. Wbrew pozorom cena takich produktów, nie jest zbyt wygórowana w porównaniu do balustrad standardowych innych producentów.
Pomiędzy elementami szklanymi w balustradach znajdują się słupki wykonane z elementów stalowych. Aby całość wyglądała profesjonalne, każdy komponent musi być dopracowany. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej klasy urządzeń do produkcji elementów stalowych. Obróbka CNC jest często stosowanym procesem w wytwarzaniu precyzyjnych elementów metalowych lub z tworzyw sztucznych. Jest to technologia, w której bardzo dokładna maszyna ze wbudowanym mikrokomputerem jest połączona z urządzeniem sterującym. W efekcie tej obróbki otrzymujemy misternie wykonany komponent stalowy, który następnie może stanowić fragment balustrady całoszklanej.
Trwałe połączenia – dla większego bezpieczeństwa
Gdy poszczególne elementy ze stali nierdzewnej zostaną wyprodukowane, należy stworzyć odpowiednie podzespoły, w celu stworzenia konstrukcji i zamontowania na niej szkła hartowanego. By konstrukcja była stabilna i trwała należy komponenty wchodzące w jej skład najpierw zespawać. Niezawodnym rodzajem spawania jest coraz powszechniejsze spawanie robotem. Jest to metoda, która pozwala uzyskać spoiwa o ogromnej wytrzymałości, jakiej nie spotyka się przy spawaniu ręcznym. Nawet najlepszemu spawaczowi nie uda się stworzyć dwóch identycznych spoin, a w przypadku spawania z użyciem robota jest to możliwe do wykonania. Bardzo ważnym aspektem przemawiającym za upowszechnieniem używania robotów do spawania jest zdrowie spawaczy. Gdyż podczas spawania są oni narażeni na bardzo jasne światło i szkodliwe opary. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze jest możliwe zastąpienie człowieka, np. w miejscach, gdzie przestrzeń do pracy jest ograniczona.