Psychologowie często zwracają uwagę na znaczenie naszego dzieciństwa w procesie rozwoju i podejmowania zmian w dorosłym życiu. Właśnie tam często upatrują klucza do zrozumienia naszej osobowości i naszych emocji. Wielu z nas zapewne pamięta rozmowy z rówieśnikami i odpowiedzi na kluczowe wówczas pytania: „Kim chciałbyś zostać w przyszłości?”, „Kim będziesz, kiedy dorośniesz?”
Niektórzy chcieli być strażakami, policjantami, artystami, nauczycielami, ogrodnikami. Co zabawne niektórzy chcieli zostać po prostu emerytami.
Wiele z naszych początkowych wizji można potraktować poważnie i zastanowić się nad tym czy nadal mamy w sobie np. pragnienie otaczania się roślinami, zajmowania się kwiatami. Jeśli tak to może warto wówczas pomyśleć o otworzeniu własnej kwiaciarni i pozyskiwania zysków ze sprzedaży roślin.
Hobby może się zmieniać, ale często w dorosłym życiu reflektujemy się, że w naszym kręgu zainteresowań wciąż są rzeczy, które uwielbialiśmy robić jako dzieci. Może to będzie dla nas jakaś wskazówka? Może warto poświęcić chwilę na przemyślenie co tak naprawdę w życiu sprawia mi radość i czemu chciałbym poświęcać swój czas. Szczególnie, że może się to wiązać z pozyskiwaniem środków na życie. Czy nie byłoby przyjemnie zarabiać na tym co kochamy robić? Połączyć przyjemne z pożytecznym.
Jeśli masz obawy jak zacząć swój pierwszy biznesplan, potrzebujesz sprawdzonych informacji i gotowych wzorów zajrzyj tu: LINK. Znajdź na stronie informację o tym jakie dotacje przyznawane są w Powiatowym Urzędzie Pracy w twoim mieście. Strona jest na bieżąco aktualizowana i dodawane są ważne informacje o naborach wniosków.
Poświęć chwilę, aby Twoja przeszłość i Twoja przyszłość przemówiły do Ciebie. Potraktuj poważnie swoje wybory. W zakładce „Wsparcie w Starcie” znajdziesz praktyczne porady dla przedsiębiorcy. Przykładowo: „Czy muszę być VAT-owcem?”, „Obowiązek posiadania kasy fiskalnej”, „Konwersja sprzedaży w sklepie internetowym”.
Na szczęście w obecnych czasach mamy możliwość korzystania z ogromu wiedzy, która jest dostępna w przystępny sposób poprzez Internet. Nasi rodzice i dziadkowie nie mieli takiego wsparcia. Nauczmy się to doceniać i korzystać z tego ogromnego zasobu wiedzy.
Każdy Urząd Pracy ma swoje wytyczne i swój wzór wniosków, warto więc dopytywać i sprawdzać też bezpośrednio u źródła. Jeśli masz obawy możesz dopytać eksperta od pierwszych dotacji i dopytać czy wszystko poprawnie zrozumiałeś. Na pewno będzie w stanie Ci doradzić i odpowiedzieć na najbardziej nurtujący pytania.
Czy już przypomniałeś sobie kim chciałeś być w dzieciństwie?