Fizjoterapeuta z dojazdem do domu to aktualnie jedna z prężnie rozwijających się gałęzi medycyny na rynku. Przewaga ta wynika z wygody i faktu, że usługi mobilne górują nad stacjonarnymi pod kątem oszczędności pieniędzy i czasu. Komfort zabiegów przeprowadzanych w zaciszu domu klienta, to również niebywała zaleta, pacjent może wybrać z szerokiego zaplecza usług, z których może skorzystać w tym z usług mobilnych fizjoterapeuty.
Co robi fizjoterapeuta z dojazdem do domu?
Jeśli chcesz odzyskać sprawność psycho-ruchową fizjoterapeuta z dojazdem do domu to osoba, która Ci pomoże. Fizjoterapeuci zajmują się zarówno pacjentami po operacjach i zabiegach, jak również pacjentami w trakcie leczenia kardiologicznego, nowotworowego czy pacjentami po udarze, z chorobą Alzhaimera i Parkinsona.
Pacjenci po złamaniach, przed i po operacji endoprotezy biodra, barku lub kolana mogą liczyć na rehabilitację domową to nieoceniona pomoc w ich przypadku. Z pomocy fizjoterapeuty skorzystają również osoby zajmujące się sportem zawodowym lub po prostu osoby cierpiące z powodu przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów.
Fizjoterapia domowa stanowi remedium na wiele przydatków i chorób, które potrafią latami spędzać sen z powiek pacjentów bez względu na ich przyczynę. A rehabilitacja w zaciszu domowym stanowi bezpieczny, i sprawdzony sposób na ich złagodzenie i uśmierzenie.
Rehabilitacja domowa, jak wygląda terapia?
Rehabilitacja domowa jest nowoczesnym działem medycyny XXI wieku i cały czas się rozwija, a jej rola z każdym rokiem nabiera na znaczeniu ze względu na dużą skuteczność w leczeniu pacjentów i przede wszystkim małą inwazyjność. Podczas wizyty fizjoterapeuta wybiera odpowiednie techniki manualne i ćwiczenia oraz czynniki fizykalne do wykorzystania w terapii pacjenta (na przykład światło, dotyk, wodę, prąd, itd.), wszystko, aby przywrócić sprawność ruchową i fizyczną.
Wszystkie metody, którymi posługuje się doświadczony i profesjonalny fizjoterapeuta mają rozmaity wpływ na ciało pacjenta. Osobą, która najcelniej i odpowiedzialnie dobierze odpowiednie zabiegi i techniki jest właśnie sam fizjoterapeuta.
Fizjoterapeuta po wnikliwym wywiadzie medycznym oraz celowanym badaniu funkcjonalnym podejmie najlepsze dla pacjenta decyzje. Rehabilitacja w domu pacjenta to pojęcie, które kryje także przywrócenie pacjenta do pełnej lub jeśli odzyskanie pełnej sprawności nie jest już możliwe, najlepszej i najskuteczniejszej w jego sytuacji sprawności ruchowej. Wszystko, aby pacjent mógł powrócić do pełnego uczestnictwa w życiu rodzinnym, zawodowym, sportowym i społecznym.
W jakiej sytuacji możesz skorzystać z pomocy fizjoterapeuty z dojazdem do domu?
Pamiętaj ze fizjoterapeuta jest osobą, z odpowiednim kierunkowym, medycznym wykształceniem i przygotowaniem do zawodu. Certyfikaty uzyskane w przebiegu licznych kursów i szkoleń, umożliwiają wykonywanie zawodu fizjoterapeuty i horyzontalne spojrzenie na problemy, z jakimi borykają się pacjenci. Jest to nieodzowne i każdy profesjonalny fizjoterapeuta musi mieć konkretne umiejętności oraz odpowiednie przygotowanie do zawodu.
Jesteś przed operacją lub właśnie wyszedłeś ze szpitala i wróciłeś do domu, fizjoterapeuta to specjalista, którego teraz potrzebujesz. Bez względu czy choroba dotyczy bezpośrednio narządu ruchu, czyli kości, mięśni lub stawów a może jesteś pacjentem neurologicznym, rehabilitacja domowa pomoże Ci stanąć na własnego nogi, a przede wszystkim umożliwi Ci osiągniecie maksymalnej samodzielność w życiu codziennym.
Fizjoterapeuta z dojazdem do domu pomaga pacjentom, w przypadki, kiedy towarzyszy im ból kręgosłupa lub barku, czy też tym, czego potrzebuje pacjent to wyeliminować trudności w poruszaniu się czy też ewentualne trudności w czynnościach samoobsługowych.
Metody lecznicze, z których korzysta fizjoterapeuta z dojazdem do domu?
Szeroki zakresu usług fizjoterapeutycznych, pozwala na odkrycie dla siebie terapii najlepszej i możliwie najskuteczniejszej. Rehabilitacja jest to dział medycyny łączący w sobie interdyscyplinarne podejście do problemów zdrowotnych ludzi na każdym etapie życia.
Jedne z najpopularniejszych metod wykorzystywanych w trakcie rehabilitacji to: terapia manualna, FDM, Bobath koncept, PNF, Kinezyterapia, FTM, czy fizykoterapia polegającą na działaniu fizycznymi bodźcami. W zależności od problemu, z jakim mierzy się pacjent dokonuje się wyboru najlepszej metody oraz technik fizjoterapeutycznych.
Po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i kompleksowego badania pacjenta fizjoterapeuta wybiera najlepsze z nich dla indywidualnego przypadku pacjenta.