
Między nami zawsze znajdzie się miłośnik wyrobów skórzanych, lub posiadacz skórzanego portfela. Skórzany portfel, to rzecz, której używamy nawet kilkanaście razy dziennie. Naturalne jest więc, że prędzej czy później zostanie zabrudzone i lekko się zużyje. Lubimy kupować skórzane portfele w ramach upominków, ale również dla samego siebie, ponieważ wychodzimy z założenia, że są one trwałe. I jest to prawda, a my podpowiemy jak czyścić portfel skórzany, aby przedłużyć jego żywotność.
Co robić, by skórzany portfel służył nam długo?
Należy podkreślić, że skóra naturalna, to niezwykły, swoisty materiał. Nawet jeśli zostanie on poddany obróbce przemysłowej i powstanie z niego galanteria skórzana, to nadal jest w stanie przepuszczać powietrze, a także się starzeć. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Portfel skórzany, który nosi ślady użytkowania, należy odpowiednio czyścić i konserwować, wówczas istnieje szansa, że posłuży nam jeszcze długie lata. Jakie czynności należy wykonać, by skóra była cały czas w dobrej kondycji? Oto kilka z nich:
- powinniśmy szybko zmywać powstałe plamy,
- stosujemy odpowiednie preparaty pielęgnacyjne,
- skórzane portfele nie lubią suszenia w słońcu,
- najlepiej jest nosić portfel skórzany w osobnej kieszeni.
Wszystkie te wskazówki są po to by jak najdłużej móc korzystać z naszego ulubionego portfela. Skóra naturalna ma to do siebie, że jeśli się o nią odpowiednio dba, długo błyszczy i jest elastyczna i zdrowa. To trochę tak jak z naszą skórą. Odpowiednio myta i nawilżana, długo będzie wyglądać pięknie.
Czy skórzane portfele lubią mycie i suszenie?
Owszem, ale nie należy stosować mydła! Mydło jest środkiem, które nie zapewnia przepuszczalności powietrza, może zatkać naturalne pory skóry, a ponadto bardzo często pozostawia osad. Jeśli już chcemy umyć skórzany portfel bez pomocy kaletnika, najlepiej, jeśli użyjemy roztworu wody z octem. Unikniemy wówczas pękania skóry i zatkania porów. Wystarczy delikatnie przetrzeć powierzchnię portfela delikatną szmatką, by usunąć zabrudzenia wynikające z codziennego użytkowania. Skórzane portfele nie mogą być przemoczone, ponieważ mogą długo schnąć i przy tym stracić swoje właściwości. Innym sposobem jest również użycie zwykłej szkolnej gumki do wycierania. Jeśli chodzi o suszenie, to skórzane portfele, nie lubią zdecydowania wystawiania ich na słońce. Skóra może się wtedy zniekształcić i zdeformować, stracić kolor i stanie się nieprzyjemna w dotyku.
Pamiętajmy również, że nawet najbardziej trwała skóra może się zniszczyć i czasem nie da się już uratować naszego ulubionego portfela. Wówczas czas rozejrzeć się za nowościami, które znajdziemy na https://skorzany.com.
Skórzany portfel i uporczywe plamy – jak sobie z nimi poradzić?
Jeśli domowe sposoby nie działają, a plama jest bardzo uporczywa i na przykład powstała z tłuszczu, to warto użyć terpentyny i białka jajek. Mieszanka usunie skutecznie tłuste plamy. Skórzane portfele czyścimy tak samo w środku jak i na zewnątrz. Jeśli plamy są jednak zbyt uporczywe, powinniśmy oddać portfel do renowacji. Zajmą się nim specjaliści i wróci do nas lśniący, bez przebarwień i plam.