Osoby, które cenią sobie naturalną pielęgnację, będą zachwycone produktem, jakim jest olejek różany. Nie trzeba go kupować w drogerii. Można go wykonać samemu w domu. Jak zrobić olejek różany? Dlaczego warto go wykonać na własną rękę niż kupować gotowy? Jakie są jego drogocenne właściwości? Zapraszamy do poniższego artykułu, gdzie odpowiemy na wiele ważnych pytań.
Olejek różany – właściwości
To substancja, która posiada unikatowy skład, silnie oddziałujący na skórę. Oprócz tego idealnie sprawdza się także w innych rolach. Aromatyczny olejek różany ma zbawienny wpływ na układ nerwowy. Nie tylko działa odprężająco, ale i uspokajająco. Dlatego też tak chętnie jest wykorzystywany podczas sesji terapeutycznych oraz wszelkiego rodzaju masaży. Co ciekawe, kosmetyki różane podnoszą poziom libido, co skutkuje większą ochotą na seks. To szczególnie istotne dla par, których pożycie seksualne jest ubogie lub nie istnieje wcale.
Słynący z dobroczynnego składu, olejek różany właściwości ma również przeciwbólowe. Poleca się go osobom z silnymi bólami głowy i migrenami. Z kolei dla borykających się z nudnościami, aromatyczny olejek z róż może okazać się nieoceniony. Wspomagając pracę układu pokarmowego, wspiera pracę wątroby. Ponadto ekstrakt różany pozytywnie wpływa na narządy płciowe, wzmacnia włosy, normalizuje gruczoły łojowe oraz posiada właściwości przeciwzapalne.
Jako że najlepszy jest czysty olejek różany, najlepiej jest go wykonać samodzielnie w domu. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, ponieważ wyrób nie należy do tanich. Ponadto zyskamy pewność, że faktycznie olejek różany zastosowanie będzie miał szerokie, dzięki temu, jaki skład posiada.
Jak zrobić olejek różany samodzielnie w domu?
Jeśli nie wiesz olejek różany jak zrobić, przeczytaj to koniecznie! Sama procedura wykonania nie należy do prostych. Jest to troszkę trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Poza tym nigdy nie otrzymamy ekstraktu jak z laboratorium. Niemniej jednak można zbliżyć się do ideału, poprzez zachowanie kilku prostych zasad. Zatem jak zrobić olejek eteryczny różany?
Zacznijmy od zgromadzenia produktów, czyli od olejku, który będzie naszą bazą, płatków róż oraz ciemnego i jasnego słoika. W pierwszej kolejności rozgniatamy płatki róż, po czym zalewamy je olejem. Powstałą substancję przelewamy do jasnego słoika i odstawiamy na 3 tygodnie. Ważne, aby olejek eteryczny różany stał w nasłonecznionym miejscu.
Następnie przelewamy go przez sito do naczynia w ciemniejszej barwie. Od tego momentu możemy się cieszyć kosmetykiem własnej roboty i wcierać olejek różany na włosy lub stosować olejek różany do ciała.
Zastosowanie olejku różanego w kosmetykach
W kosmetykach wykorzystuje się wiele produktów naturalnego pochodzenia. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, ale żaden nie posiada aż tylu właściwości. W związku z tym ten kosmetyk z płatków róży stosowany jest w wielu produktach kosmetycznych. Można go znaleźć zarówno w balsamach, kremach do twarzy, serum, jak i tonikach i wodach micelarnych. Korzystając jednocześnie z wielu produktów różanych na raz, możemy wzmocnić działanie olejku. Olejek różany do twarzy jest chętnie wykorzystywany przez kobiety w różnym wieku.
W okresie młodzieńczym niweluje trądzik, a dzięki właściwościom przeciwzapalnym zapobiega powstawaniu wypryskom. Z kolei olejek różany do włosów wspaniale wygładza strukturę włosów, czyniąc je tym samym jedwabiście gładkimi i odżywionymi od wewnątrz. Ci, którzy nadal zastanawiają się: olejek z płatków róży jak zrobić? Zachęcamy do bliższego zapoznania się z tematem.
Gdzie kupić sprawdzony olejek z róż?
Jeśli jednak nie wiemy, jak zrobić olejek różany z płatków róż i zdecydujemy się na zakup, wybierzmy sprawdzone drogerie. Olejek różany do twarzy, gdzie kupić można? Z pewnością w miejscach, w których znajdują się sprawdzone i znane marki. Nie warto inwestować w produkty nieznanego pochodzenia.
W tym przypadku lepiej dowiedzieć się, jak zrobić olejek różany i wykonać go samemu. Przynajmniej skład produktu będzie pewny, a co za tym idzie, nie zaszkodzi nam żaden jego składnik. Czasami olejek różany nie wiadomo, gdzie kupić, aby był dobry. Wtedy faktycznie wykonać olej różany do twarzy. Przy okazji warto się dowiedzieć, jak zrobić wodę różaną z płatków róży. Jak wcześniej wspomnieliśmy, olejek różany zastosowanie ma szerokie.
Można go więc znaleźć w praktycznie każdym produkcie. Ciekawostką kosmetyczną wartą polecenia jest olej z dzikiej róży nacomi. To produkt przeznaczony do cery naczynkowej. Oprócz tego stosuje się go w celach przeciwzmarszczkowych. Olejek różany jak stosować na twarz? Wystarczy jedną kroplę zmieszać z ulubionym kremem i gotowe!
Jak stosować olejek różany?
Kiedyś dzika różna była wykorzystywana w leczeniu bóli brzucha. Dzisiaj używa się ją w kosmetykach. Nie używa się jej wewnętrznie, lecz zewnętrznie, poprzez zawarcie jej drogocennych właściwości w kremach, peelingach i olejkach. Jak zrobić olejek różany przepis jest dostępny w Internecie. Po jego wykonaniu można użyć go do masażu. W połączeniu z oliwą z oliwek uwolni swoje właściwości odżywcze.
Samodzielnie wykonany olejek różany, można również dolać do kąpieli. Mieszanka z łyżką miodu lub mleka to niesamowite doznanie dla skóry całego ciała. Jeśli mamy już przygotowany olejek różany, wykorzystajmy go również w pielęgnacji ciała i włosów. Kilka kropel wzmocni działanie nawilżające preparatów kosmetycznych. Dzięki temu uzyskamy zadowalający efekt. Szczególnie zachwycone mogą być nastolatki oraz młode mamy. Olejek różany zapobiega bowiem powstawaniu rozstępów oraz zapobiega powstawaniu blizn po trądziku.
Niemniej jednak zawsze należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania produktu, ponieważ może zdarzyć się, że uczuli on lub podrażni cerę. Szczególnie ostrożne powinny pozostać osoby z alergiami skórnymi, dlatego przed użyciem najlepiej, aby wykonały test.