
Złe nawyki żywieniowe, używki i uwarunkowania genetyczne – to najczęstsze przyczyny powstawania osadu i przebarwień na zębach. Żeby pozbyć się nieestetycznego koloru, warto udać się na profesjonalne wybielanie. Oczywiście realizowane przez sprawdzonych, dobrze ocenianych specjalistów.
Trudno wskazać moment, w którym wizyta w gabinecie dentystycznym jest konieczna. Możemy się tam bowiem udać zawsze wtedy, gdy nie jesteśmy usatysfakcjonowani wyglądem naszej jamy ustnej. Nie oznacza to jednak, że wybielanie zębów jest dla wszystkich. Wskazać należy bowiem na różnego rodzaju przeciwwskazania. Spośród nich warto wymienić na przykład:
- próchnicę,
- paradontozę,
- ciążę i karmienie piersią,
- stan zapalny w jamie ustnej,
- nadwrażliwość,
- niską odporność organizmu.
Jak odbywa się wybielanie zębów? Na czym polega?
Do wymienionych wyżej przeciwwskazań można dodać kilka kolejnych, dlatego tak ważne jest, aby zabieg wybielania zębów został poprzedzony dokładnym wywiadem z pacjentem. Dobry stomatolog powinien ponadto zbadań jamę ustną i ocenić jej stan. W razie ewentualnych problemów, trzeba zaniechać wybielania.
W trakcie wywiadu dentysta objaśnia również, na czym dokładnie będzie polegał zabieg. Gdy nie pojawiły się żadne przeciwwskazania, a pacjent podtrzymuje chęć przejścia procedury, dochodzi do tak zwanej higienizacji. Ma ona na celu usunięcie kamienia oraz osadu nazębnego. Bez tego wybielanie zębów nie byłoby równomierne. Dopiero po tego typu przygotowanych dochodzi do faktycznego zabiegu.
Jest on wykonywany różnymi metodami, które muszą zostać dopasowane do potrzeb, wymagań i możliwości finansowych pacjenta. Biorąc to pod uwagę, warto decydować się przede wszystkim na gabinety dobrze wyposażone. Korzystają one z nowoczesnych sprzętów i technologii, które gwarantują odpowiedni efekt.
Wybielanie zębów pozwala znacząco poprawić wygląd jamy ustnej, dlatego nie dziwi fakt, iż zabieg ten cieszy się tak dużą popularnością. Zawsze należy jednak pamiętać o wyborze właściwego gabinetu i stomatologów.