
Chrzest – jest to uroczystość „wtajemniczenia” małej istoty do duchowego świata. Po narodzinach dziecka jest to następny podniosły moment w życiu rodziców odpowiedzialnych za wychowanie tak młodego człowieka. Zorganizowanie chrzcin to nie tylko duchowe przeżycie, które odbywa się za murami świątyni, ale jest to również ciężka logistycznie przeprawa, a mianowicie zorganizowanie przyjęcia na poczet świętowania wejścia do rodziny danej religii. Aby nie zwariować w całym gąszczu przygotowań należy wziąć głęboki oddech i stawić czoła było wyzwaniu.
Przygotowanie przyjęcia celebrującego wstąpienie do religii jest jednocześnie imprezą na poczet nowo narodzonego dziecka. W tym celu warto przygotować plan działania, z którego będziemy skrupulatnie wykreślać wykonane zadania. Pomoże to zdecydowanie uniknąć chaosu, a przede wszystkim dać poczucie, że jest to czas spędzany z rodziną, a nie przykrym obowiązkiem. Od czego należy zacząć, by przygotować się do świętowania? Czy istnieje kanon postępowania, bo inaczej nici z udanego przyjęcia? O tym przeczytasz poniżej.
Chrzest, a potem gościna – czy wystarczy mi czasu?
Przede wszystkim czas powinien być Twoim sprzymierzeńcem – a żeby tak było, należy skupić się o wiele wcześniej na ustaleniu planu działania. Spisane w jednym miejscu czynności do wykonania – czy to zakupy, zakup zaproszeń czy zakup wianka – pójdzie Ci jak z płatka. Nie da się ukryć, że każda uroczystość organizowana na większą ilość osób spędza sen z powiek każdemu, kto chce być perfekcyjny – a nie zawsze ten perfekcjonizm jest dobrym doradcą.
Przyjęcie organizowane z okazji chrzcin powinno zostać odpowiednio wcześnie zarezerwowane w miejscu, gdzie zostaną udzielone święcenia – od tej daty zależne są wszystkie inne działania w tym kierunku. Mając już ustalony termin i kartkę z dokładną datą w dłoni można przejść do następnej, niezwykle ważnej czynności, a mianowicie – dobór gości i wybór formy poinformowania ich o tym ważnym wydarzeniu. Wybór odpowiednich zaproszeń, papeterii oraz odszukanie adresów rodziny mieszkającej w innym mieście to czynność, która naprawdę zajmuje wiele czasu. Informując wszystkich można przejść do dogrywania szczegółów odnośnie miejsca uroczystości – liczba gości zazwyczaj to weryfikuje.
Jak podziękować gościom za przybycie?
Słowo „dziękuje” przyjmuje wielką wartość w szczególności, gdy dotyczy bardzo podniosłego dnia jakim jest Chrzest Święty. To moment, za który każdy chce podziękować całym swoim sercem. I choć podziękowania to forma nieśmiało wchodząca na rynek to staje się być nieodzownym elementem po skończonej uroczystości.
Różnobarwne krówki na chrzest (https://sklep-krowki.com/produkt/krowki-na-chrzest/) to doskonałe rozwiązanie, by wyrazić wdzięczność i dać słodką tego pamiątkę. Te cukierki zazwyczaj zapakowane są w zindywidualizowane opakowania, które pasują tylko do jednego charakteru uroczystości. W zależności od możliwości – mogą przedstawiać małego człowieka i jego imię oraz datę chrztu, ale też przenosić na sobie sentencję godną uwagi. Zapakowane w pudełeczko, które pięknie przedstawia jego wartość (nie tylko smakową) zamkniętą w środku.